Dziś jest niedziela, 5 maj 2024. Imieniny: Ireny, Waldemara

Ogłoszenia duszpasterskie na I niedzielę Wielkiego Postu

Środą Popielcową rozpoczęliśmy okres Wielkiego Postu.
  • Zachęcamy do owocnego przeżycia tego czasu modlitwy, przemiany serca i dzieł miłosierdzia. Dorosłych, młodzież i dzieci zapraszamy w każdy piątek na wielkopostne nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 17:30 - bezpośrednio po za-kończeniu Eucharystii. Nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę Wielkiego Postu w kościele parafialnym w Moryniu o godz. 17:15, natomiast w kościołach filialnych; w Gądnie przed Mszą świętą, a w Dolsku i Przyje-zierzu po Mszy świętej. Ofiary składane na tacę podczas Gorzkich Żali w Moryniu będą przeznaczone na kwiaty do Bożego Grobu.

• Z wyprzedzeniem pragniemy poinformować o terminie rekolekcji wielkopostnych, które przeżywać będziemy w dniach od 10-12 marca br. (niedziela-wtorek). Poprowadzi je ks. Juliusz Szyszko posłu-gujący obecnie w parafii św. Ottona w Kamieniu Pomorskim.

• O przygotowanie kościoła do przyszłej niedzieli prosimy serdecznie rodziny zamieszkałe przy ul. Wierzbowej, Jesionowej, Akacjowej.