Dziś jest niedziela, 5 maj 2024. Imieniny: Ireny, Waldemara

Ogłoszenia duszpasterskie na III niedzielę Adwentu

Rozpoczynamy ostatni tydzień adwentu zakończony w Wigilię Bożego Narodzenia.
  • W przyszłą nie-dzielę Msze św. niedzielne sprawowane będą do południa. Pasterki rozpoczną się o stałych godzi-nach: 21:00 Dolsko, 22:00 Gądno i Przyjezierze, 24:00 Moryń. Zachęcamy do zachowania zwyczajowego postu związanego z wigilijną kolacją. Zadbajmy o trady-cyjną, chrześcijańską jej oprawę; niech wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Chrystusa, łamanie się opłatkiem i rodzinny śpiew kolęd.

• Zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi adwentowej w ciągu całego tygodnia od godz. 16:30, a w poniedziałek i czwartek także po zakończeniu Mszy św. podczas adoracji NS. do godz. 20:00.

• W Uroczystość Bożego Narodzenia oraz w drugim dniu świąt w Święto Świętego Szczepana, Msze św. sprawowane będą w porządku niedzielnym.

• W piątek zakończenie Mszy Roratnich o godz. 17:00. Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci, które w tym roku oczekiwały na przyjście Pana Jezusa. Na zakończenie rorat rozlosujemy drobne upo-minki.

• Parafialny oddział Caritas rozprowadza świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Z kolei Brac-two Małych Stópek zaprasza do włączenia się w przedświąteczną akcję charytatywną „Paczuszka dla Maluszka”. Oprócz różnych form wsparcia przy choince możemy złożyć nasz dar serca w postaci trwałych środków higieniczno-kosmetycznych czy pieluch przeznaczonych dla niemowląt. Przy wyjściu możemy się zaopatrzyć się również w wigilijne sianko, wspierając tym samym wyjazd rodzinny dzieci i młodzieży do Zakopanego.

• Mieszkańcom bloku przy ul. Brzozowej (nr 8) państwu: Zelmachowiczom, Korotkiewiczom, Woj-ciechowskim i Herbinom, serdecznie dziękujemy za sprzątnięcie kościoła i złożoną ofiarę na prąd. O przedświąteczne sprzątnięcie kościoła i ubranie choinek prosimy serdecznie rodziców dzieci ko-munijnych.

• W minionym tygodniu zakończyła swoją życiową drogę śp. Barbara Bentke zam. w Moryniu. Uro-czystości pogrzebowe rozpoczną się w środę (20 grudnia). Wystawienie prochów zmarłej o godz. 11:30 w kościele parafialnym w Moryniu. O godz. 12:00 rozpocznie się Msza św. Zakończenie uro-czystości pogrzebowych na cmentarzu komunalnym w Moryniu. Naszą zmarła siostrę polećmy Bo-żemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek … .