Dziś jest niedziela, 5 maj 2024. Imieniny: Ireny, Waldemara

Ogłoszenia duszpasterskie na III niedzielę wielkanocną

W dniu dzisiejszym podczas Eucharystii o godz. 12:00 w Moryniu, dzieci przygotowujące się do I komunii św. odnowią przyrzeczenia Chrzcielne.

• Niedzielą dzisiejszą rozpoczynamy w Kościele - Tydzień Biblijny. Niech zachęci nas on do czytania Pisma Świętego i rozważania Słowa, które Bóg skierował do nas.

• W kościele w Polsce składamy dzisiaj nasze narodowe dziękczynienie za łaskę Chrztu Pol-ski, a także trwamy w dziękczynieniu z okazji 900 rocznicy misji chrystianiza-cyjnej Św. Ottona.

• W czwartek w kościele w Moryniu o godz. 16:00 odbędzie się katecheza liturgiczna dla dzieci komunijnych. Serdecznie zapraszamy.

• Dzisiaj w Szczecinie odbędzie się XX Marsz dla Życia, który pod hasłem „Życie nie zna granic!" o godz. 15.00 wyruszy z Jasnych Błoni do Bazyliki Archikatedralnej. Po Marszu dla Życia w Bazylice Archikatedralnej będzie Msza Święta z możliwością podjęcia Du-chowej Adopcji Dziecka Poczętego."

- Magdalena Kagan zam. w Warszawie i Marcin Szymański zam. w Warszawie

• W sobotę, 20 kwietnia br., odbędą się uroczyste obchody 79. Rocznicy Forsowania Odry. Na Siekierkowskim Cmentarzu Wojennym 1. Armii Wojska Polskiego w Starych Łysogór-kach o godz. 12.30 zostanie odprawiona Msza Święta przy udziale społeczności szkół, a o godz. 13.30 przy Pomniku Wdzięczności 1 Armii Wojska Polskiego obędzie się Apel Pole-głych i ceremonia składania kwiatów. Serdecznie zapraszamy do udziału i wspólnej modli-twy.

• Dzieci obecne na Mszy św. zapraszam po odbiór Ewangelii w obrazku.