Dziś jest niedziela, 5 maj 2024. Imieniny: Ireny, Waldemara

Ogłoszenia duszpasterskie na VI niedzielę zwykłą

Dzisiaj, we wspomnienie NMP z Lourdes przypada Światowy Dzień Chorego.

Po błogosławieństwie kończącym liturgię Mszy świętej pomodlimy się w int. chorych i udzielimy sakramentu namaszcze-nia chorych.

• Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele w Polsce Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

• W Środę Popielcową rozpoczniemy okres Wielkiego Postu. Msze święte w środę sprawowane będą: w Moryniu o godz. 10.00 i 17.00, w kościołach filialnych: w Dolsku i Gądnie o godz. 16.00, w Przyjezierzu o godz. 17.00. W środę obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych oraz post ścisły – zgodnie z tra-dycją tylko jeden posiłek będzie można spożyć do syta.

• Dorosłych, młodzież i dzieci zapraszamy w każdy piątek na wielkopostne nabożeństwo Drogi Krzy-żowej: w Moryniu o godz. 17:30 (po Mszy św.); w Gądnie i Przyjezierzu o godzinie najbardziej do-godnej.

• Nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę Wielkiego Postu w kościele parafialnym w Moryniu o godz. 17:15, natomiast w kościołach filialnych według przyjętych zwyczajów tzn. w Gądnie przed Mszą świętą, a w Dolsku i Przyjezierzu po Mszy świętej. Ofiary składane na tacę podczas nabożeństw w Moryniu będą przeznaczone na kwiaty do Bożego Grobu.

• W pierwszy piątek Wielkiego Postu (16 lutego br.) przypada „Dzień modlitwy i solidarności z Oso-bami Skrzywdzonymi wykorzystaniem seksualnym”. Ta wciąż „otwarta rana w ciele Chrystusa, ja-kim jest Kościół” wymaga nieustannej modlitwy ekspiacyjnej, sprawiedliwego osądzenia winnych tych przestępstw i zadość uczynienia wszystkim pokrzywdzonym.