Dziś jest niedziela, 5 maj 2024. Imieniny: Ireny, Waldemara

Ogłoszenia duszpasterskie na IV niedzielę Wielkiego Postu

Pierwszą niedzielę marca przeżywamy w duchu adoracyjnym. Przed Najświętszym Sakramentem pragniemy modlić się w int. naszej Archidiecezji oraz prosić Ducha św. o wybór nowego biskupa, który będzie dla nas ojcem, bratem i przewodnikiem.

• W naszej wspólnocie gościmy dzisiaj ks. Pawła Grędziaka – proboszcza parafii św. Stanisława BM. w Cychrach, w której to wspólnocie nasz wikariusz ks. Piotr, rozpoczyna głoszenie rekolekcji wiel-kopostnych. Dziękujemy ks. prob. Pawłowi za przewodniczenie modlitwie w kościołach w Dolsku i Przyjezierzu.

• Zapraszamy do udziału w nabożeństwach Wielkiego Postu w kościele parafialnym: Droga Krzyżówa – w piątek po Mszy św.; Gorzkie Żale w niedzielę o 17:15.

• Od przyszłej niedzieli do wtorku włącznie, przeżywać będziemy Rekolekcje Wielkopostne, które poprowadzi ks. Juliusz Szyszko – wikariusz parafii św. Ottona w Kamieniu Pomorskim. Szczegóło-wy program przedstawia się następująco:
Niedziela (10.03.) - Nauka rekolekcyjna na wszystkich Mszach św. za wyjątkiem Dolska i DPS Mo-ryń

Poniedziałek i wtorek (11.03. – 12.03.) – Msze św. z nauką rekolekcyjną
Moryń - godz. 10.00 i 18.00
DPS Moryń - godz. 11:30
Dolsko - godz. 15:00
Przyjezierze - godz. 16:00
Gądno - godz. 17:00

Serdecznie zapraszamy do licznego udziału.

• Od dzisiejszej niedzieli rozprowadzamy w naszych kościołach wielkanocne świece Caritas (oraz czekoladowe baranki wielkanocne). Duży paschalik w cenie - 25 zł, mały - 10 zł, świeca w formie jajka - 18 zł, (a baranek - 6 zł).

• W piątek (8 marca) obchodzić będziemy Dzień Kobiet. Pamiętajmy o niewiastach nie tylko z okazji ich święta, życzliwość i wsparcie okazujmy każdego dnia.

• W miniony piątek odeszła do Domu Ojca nasza parafianka śp. Jadwiga Plinta, zam. w Moryniu. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w piątek (8 marca). O godz. 12:00 wystawienie prochów zmar-łej w kościele parafialnym. O godz. 13:00 rozpocznie się Eucharystia, po której prochy zmarłej zło-żone zostaną na cmentarzu komunalnym w Moryniu. Naszą zmarłą siostrę Jadwigę polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek …