Dziś jest sobota, 18 maj 2024. Imieniny: Eryka, Aleksandry

Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę Wielkanocną

Przeżywamy dziś niedzielę miesięcznej adoracji Najświętszego Sakramentu.

W miesiącu maju Naszą szczególną modlitwą otoczmy dzieci komunijne i rocznicowe, a także mło-dzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.

• W naszych kościołach rozpoczęliśmy nabożeństwa majowe. W kościele parafialnym za-praszamy codziennie na godz. 17:30, w kościołach filialnych w najbardziej dogodnej dla danej wspólnoty godzinie dnia.

• W przyszłą niedzielę w kościele parafialnym w Moryniu dzieci klasy III przeżywać będą Uroczystość I Komunii Świętej. Eucharystia rozpocznie się wyjątkowo o godz. 11:00. Te-go dnia nie będzie więc sumy w południe. Prosimy uwzględnić tę zmianę.

• W poniedziałek i środę o godz. 16:00 odbędą się w kościele parafialnym próby komunijne. W piątek o godz. 15:00 dzieci przystąpią o pierwszej spowiedzi świętej. W sobotę o godz. 10:00 będzie miała miejsce próba generalna.

• W dniu dzisiejszym w Sanktuarium Matki Bożej Nadodrzańskiej Królowej Pokoju w Sie-kierkach o godz. 15:00 sprawowana będzie uroczysta Eucharystia. Po jej zakończeniu wy-ruszy procesja modlitewna na Cmentarz Wojenny w Starych Łysogórkach. Ks. kustosz ser-decznie zaprasza do udziału.

• W czwartek w kościele w Moryniu w godz. 18:00 - 22:00 trwać będzie czuwanie modli-tewne z prośbą o dar licznych i świętych powołań kapłańskich i zakonnych w naszej diece-zji. Od godziny 20:00 do 21:00 towarzyszyć nam będą kapłani z naszego dekanatu. Ser-decznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

• W poniedziałek (8 maja) przeżywać będziemy uroczystość św. Stanisława, bp. i męczenni-ka – głównego patrona Polski. W sobotę (13 maja) wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej.

- Jakub Poważa, zam. w Moryniu i Kinga Kochańczyk, zam. w Pruszczu Gdańskim
- Mateusz Sinkowski, zam. w Szczecinie i Martyna Pietrzak, zam. w Moryniu